15 жовтня у Музеї "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" відбулась Церемонія пам'яті жертв Голокосту у Дніпрі. На церемонії, яку проводив керівник наукового відділу Інституту "Ткума" і Музею Голокосту д-р Єгор Врадій, були присутні школярі із Кропивницького, лідери та активісти єврейської громади Дніпра, представники громадськості.

З сумом повідомляємо, що сьогодні, 15 жовтня, помер Аркадій Монастирський - громадський діяч, президент Єврейського форуму України, голова правління Єврейського фонду України, голова Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України. Він був одним із засновників громадського руху за відродження єврейської культури в Україні.

Йому було 56 років.

Інститут "Ткума" і Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" висловлюють щирі співчуття родичам та близьким пана Аркадія Монастирського.

Днями вшановується пам’ять євреїв, знищених у Дніпропетровську під час Голокосту. 14–15 жовтня 1941 року у місті відбулась масштабна акція зі знищення єврейського населення. Напередодні тих днів місцеві євреї були зібрані біля Головунівермагу в центрі Дніпропетровська та під конвоєм направлені до нагірної частини міста. Там, на території сучасного ботанічного саду, протягом двох днів було розстріляно близько 11 тисяч городян. Щоб заглушити крики жертв, нацисти вмикали двигуни вантажних автомобілів.

Другим великим місцем розстрілу євреїв був протитанковий рів, що знаходився за 4 км від Дніпропетровська. Жертвами нацистської політики «остаточного вирішення єврейського питання» у нашому місті протягом усього часу окупації, за різними підрахунками, стали понад 20 тисяч осіб. 

09 жовтня до Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»  завітав відомий ізраїльський медійний "7й канал", трансляції якого дивляться більше 15 мільйонів людей багатьох країн світу. Було записано відео-екскурсію Музеєм Голокосту та інтерв'ю з головним рабином Дніпра та області Шмуелем Камінецьким і директором Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею д-ром Ігорем Щупаком.

28 вересня  до Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» завітали учасники VII-ої міжнародної конференції географів-урбаністів. Цього року конференція відбувалася у трьох містах – Києві, Дніпрі та Кривому Розі - та була присвячена тематиці трансформації міського простору у пост-комуністичних країнах. До міста над Дніпром приїхали відомі вчені-географи з усіх куточків світу.