22 жовтня о 14:00 у відеозалі Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбудеться круглий стіл «Як створювався Музей», присвячений 5-річному ювілею. Учасниками заходу будуть головний художник Музею Голокосту Віктор Гукайло, головний інженер КДЦ «Менора» Олександр Мірошник, голова прес-служби Дніпровської єврейської громади Олег Ростовцев, головний зберігач фондів Людмила Сандул.

22 жовтня у рамках святкування 5-річного ювілею Музею  "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" відбудеться відкриття нової експозиції «Євреї після Голокосту». Ви зможете побачити унікальні експонати, присвячені поверненню євреїв України до мирного життя після завершення Другої світової війни, історії державного антисемітизму у СРСР та (не) пам’яті про Голокост. Окремий тематичний блок розповідатиме про долю видатних євреїв Радянської України – лауреатів державних премій, а також дніпровських євреїв - видатних спортсменів.

15 жовтня у Музеї "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" відбулась Церемонія пам'яті жертв Голокосту у Дніпрі. На церемонії, яку проводив керівник наукового відділу Інституту "Ткума" і Музею Голокосту д-р Єгор Врадій, були присутні школярі із Кропивницького, лідери та активісти єврейської громади Дніпра, представники громадськості.

З сумом повідомляємо, що сьогодні, 15 жовтня, помер Аркадій Монастирський - громадський діяч, президент Єврейського форуму України, голова правління Єврейського фонду України, голова Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України. Він був одним із засновників громадського руху за відродження єврейської культури в Україні.

Йому було 56 років.

Інститут "Ткума" і Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" висловлюють щирі співчуття родичам та близьким пана Аркадія Монастирського.

Днями вшановується пам’ять євреїв, знищених у Дніпропетровську під час Голокосту. 14–15 жовтня 1941 року у місті відбулась масштабна акція зі знищення єврейського населення. Напередодні тих днів місцеві євреї були зібрані біля Головунівермагу в центрі Дніпропетровська та під конвоєм направлені до нагірної частини міста. Там, на території сучасного ботанічного саду, протягом двох днів було розстріляно близько 11 тисяч городян. Щоб заглушити крики жертв, нацисти вмикали двигуни вантажних автомобілів.

Другим великим місцем розстрілу євреїв був протитанковий рів, що знаходився за 4 км від Дніпропетровська. Жертвами нацистської політики «остаточного вирішення єврейського питання» у нашому місті протягом усього часу окупації, за різними підрахунками, стали понад 20 тисяч осіб.